Jak wybrać odpowiedni inhalator dla dzieci?

Gdy planujecie zakup inhalatora dla Waszego dziecka, wybór odpowiedniego modelu powinien być podparty wiedzą i potrzebami zdrowotnymi dziecka. Często, zakup pierwszego inhalatora dla dzieci może wydawać się skomplikowanym zadaniem, dlatego zapraszamy do zapoznania się z kryteriami, jakie warto rozważyć, gdy planujecie zakupić inhalator dla dzieci. W artykule tym będziemy posługiwać się zamiennie nazwami „inhalator” i „nebulizator”, jeżeli chcą Państwo wiedzieć więcej o definicji tych nazw, zapraszamy do zapoznania się z informacją “Jaka jest różnica między nebulizatorem a inhalatorem?

Zastosowanie i przeznaczenie

W zależności od konstrukcji danego modelu, inhalator dla dzieci może oddziaływać na różne partie układu oddechowego. Mogą to być zarówno górne drogi oddechowe, tchawica, oskrzela czy też płuca. W opisie każdego urządzenia widnieje wzmianka dotycząca przeznaczenia inhalatora. Inhalatory konstruowane są tak, by specjalizować się w lecznictwie konkretnych schorzeń, jak na przykład: leczenie stanów zapalnych nosa, czy leczenie oskrzeli i płuc w chorobach takich jak astma itd.. Inhalatory umożliwiają lekom docieranie do różnych partii układu oddechowego, dzięki rozbijaniu wielkości cząsteczek leku do odpowiednich rozmiarów (MMAD). Im mniejsza granulacja leku tym „głębiej” lek przedostanie się w układzie oddechowym. Lek o największej granulacji dotrze do górnych dróg oddechowych, podczas gdy najdrobniejszy granulat dotrze przede wszystkim do płuc.

Cichy inhalator dla dziecka

O ile dla osób dorosłych hałas, jaki emitują niektóre nebulizatory podczas ich stosowania, może być po prostu irytujący lub męczący, dla wielu dzieci może być on uciążliwy i niekorzystnie wpływać na sposób, w jaki oddychają one podczas inhalacji. Hałas może również zniechęcać dzieci od stosowania nebulizatora lub po prostu zagłuszać bajkę oglądaną w trakcie inhalacji. Cichy inhalator dla dziecka mogą Państwo odnaleźć w naszym sklepie internetowym.

Czas nebulizacji

Od tego parametru zależy, jak długo dziecko musi używać inhalatora, by przyjąć zalecaną dawkę leku. W tym przypadku dużo zależy od indywidualnych preferencji, gdyż z jednej strony zaleca się, by proces inhalacji przebiegał u dzieci wolniej niż u dorosłych, ale z drugiej strony dziecko musi pozostać nieruchome i prawidłowo oddychać w trakcie inhalacji – co może być wyzwaniem dla niektórych, bardziej niecierpliwych dzieci.

Jak długo inhalator dla dzieci jest w stanie pracować?

Niektóre nebulizatory mogą przegrzewać się podczas długiego ich użytkowania i zaleca się by nie przekraczć ich maksymalnego czasu pracy. W ten sposób można zapewnić prawidłowe funkcjonowanie inhalatora dla dzieci na przyszłość. Jeżeli maksymalny czas pracy urządzenia jest krótszy niż zalecana terapia dla dziecka, może to stwarzać duży problem, dlatego upewnij się, jak długo dane urządzenie może pracować, zanim zdecydujesz się na jego zakup.

Wygląd inhalatora dla dzieci

Dla niektórych dzieci, wygląd urządzenia może mieć duże znaczenie. Jeżeli dziecko nie lubi inhalacji lub boi się urządzenia, regularne inhalacje mogą stanowić problem. Dzięki przyjaznemu designowi, inhalator dla dzieci może być stylizowany w ten sposób, by dziecko odbierało inhalację jako zabawę, co może ułatwić regularną terapię.

Rozmiar i waga urządzenia

W większości wypadków, nebulizator to urządzenie, przeznaczone dla kuracji dziecka w domu. Jeżeli jednak zdarza się, że rodzice często podróżują z pociechą, warto również rozpatrzeć wagę i rozmiar inhalatora dla dzieci. Różnica w wadze pomiędzy odmiennymi modelami inhalatorów, może wynosić nawet kilka kilogramów.

Inhalatory dla dzieci dostępne na naszej stronie internetowej są szczegółowo opisane, by umożliwić Państwu zakup nebulizatora, który najbardziej będzie odpowiadał potrzebom waszego dziecka. Jeżeli potrzebują Państwo pomocy w kwestii wyboru najodpowiedniejszego urządzenia, zachęcamy do kontaktu.